Морничава снимка од остатоците на паднатиот авион кај Кожле (ВИДЕО)

ТВ Нова објави снимка на која можат да се видат остатоците од паднатиот авион кај село Кожле.

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево исчезна од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани.

ВИДЕО: ТВ НОВА

 
 
06.09.2016 - 23:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега