Морничаво убиство во Србија - Викторија го прободела сопругот во срце, па рекла дека паднал од скали

Шеестгодишната Викторија Руменовиќ после кавга му зарила кујнски нож во градите на невенчаниот сопруг, 55-годишниот Слободан Лукиќ, кој до доаѓањето на Итната помош искрварел и починал.

Викторија е уапсена завчера поради сомнение дека со еден убод во градите го убила невенчаниот сопруг, а потоа барала од соседите да повикаат Брза помош тврдејќи дека паднал од скали.

Морничавата трагедија се случила во Нова Пазова во куќа во сопственост на Руменовиќ, во која парот живее изминативе неколку години.

Постои сомнение дека мотивот за крворполевањето е кавга, која според соседите била секојдневна, а алкохол конзумирале и двајцата во големи количини.

Истрагата е во тек.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 18:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега