Муцунски: Ноторен факт е дека се отпочнати отпуштања- Превземете сериозни мерки веднаш

Синоќа на Канал 5 слушнав од ЗПВРМ Царовска дека во Македонија немало МАСОВНИ отпуштања. Ве молам не ја претворајте судбината на вработените во приватниот сектор во игра на зборови, вели меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски.

-Ноторен факт е дека се отпочнати отпуштања. Превземете сериозни мерки веднаш. Секој ден што доцните ќе има МАСОВНИ репрекусии!, пишува тој на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега