Муратовски: И мерси е бугарски збор

Актерот Рубенс Муратовски ја искоментира изјавата на бугарскиот државен врв за Гоце Делчев на Твитер.

- „И мерси е бугарски збор“; „Јас светот го разбирам како поле за идентитетски пазар на моето дело и личност“. Г.Д. 2019“; „Сè си мислам утре-задутре на Киро Глигоров ко ќе се запнат, па Бранко, па Љубчо…. добро тој волонтираше…“, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега