МВР демантира: Немаме издадено пасош на Радоје Звицер

Министерството за внатрешни работи испрати демант на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ дека МВР издали пасош на Радоје Звицер, за кого, според партијата, се верува дека планирал атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

-Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и судски пресуди, а сите патни исправи поврзани со оваа истрага се поништени во управна постапка и истите не се валидни односно не можат да се користат, велат од МВР.

 

22.01.2022 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега