МВР казни 25 возачи со затемнети стакла

Министерството за внатрешни работи минатата недела спровело контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани биле 25 возачи.

Од ресорното министерство порачуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

27.09.2021 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега