МВР со детали за пожарот кој беснееше во Карпош

На улицата „Вич“ во Скопје во зграда на 17 кат денеска во 10:10 часот избувна пожар во стан во кој бил 58-годишниот В.Ѓ  кој заради вдишување на поголемо количество на чад, со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при Клинички центар „Мајка Тереза“. 

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот е целосно изгаснат во 10:55 часот.

Увид ќе се врши во текот на денот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега