МВР со детали за смртта на затвореникот Ќерими

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за смртта на Реџаил Ќерими, осуден на доживотен затвор во случајот „Алфа“.

„На 27.01.2022 околу 00:20 часот од страна на лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека на пат кон клиничкиот центар, во возило на Затворската полиција починал осуденикот 52-годишиот Ќ.Р. од село Опае, кумановско. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот ќе биде предадено на семејството“.

Ќерими е осуден за убиство на полициски службеник на паркингот кај ПМФ во 2008 година.

27.01.2022 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега