МВР: Во изминатото деноноќие казнети 461 граѓанин за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие полицијата казнила 461 граѓанин за неносење маска, соопшти МВР.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со коронавирусот.

Според Уредбата на Владата, казната за неносење маска е 20 евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега