МЗ: Ниту еден од повредените патници не е во животна опасност

Ниту еден од повредените патници во автобусот со македонски регистарски таблички што утрово се преврте на патот Блаце – Прокупље во Србија не е во животно загрозувачка состојба, објави Министерството за здравство.

- „Згрижените пациенти се надвор од животна опасност. Засега се сите контактибилни, но за секој случај во болницата во Прокупље се врши и компјутерска томографија за да се утврди прецизно состојбата на повредените“, велат МЗ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега