МЗ: Тестот за коронавирус на Зоран Заев е негативен

Министерството за здравство соопшти дека тестот за коронавирус на претседателот на политичката партија СДСМ Зоран Заев е негативен.

Во 17:45 часот, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ќе ја одржи редовната прес-конференција, информираа од министерството.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 17:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега