На автопатот Куманово- Табановце бил нападнат и ограбен мигрант

Вчера вечер на автопатот Куманово- Табановце бил нападнат и ограбен Палестинец.

„На 21.11.2019 околу 22.00 часот М.Н.(27) од Палестина пријавил дека околу 21.00 часот на автопатот Куманово - Граничен премин „Табановце“ од страна на непознати лица бил физички нападнат и му биле одземени пари и мобилен телефон“ соопштуваат од полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 16:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега