На масовниот протест во Солун запалено Македонското знаме (фото)

На денешните протести кои се одржаа во Солун, против името Македонија беше запалено Македонското знаме- објави грчкиот портал Thestival.Og

  Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“,  „Тргнете ги рацете од Македонија“, „Името е нашата душа“ илјадници Грци се собраа во центарот на Солун на протестот за „одбрана на името„

 

 

 

21.01.2018 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа