На над 150 туристички водичи ќе им биде исплатена минимална бруто плата

Претседателот на Владата Зоран Заев на денешната прес конференција посочи дека туристичките водичи ќе добијат поддршка со плата.

„Над 150 регистрирани туристички водичи за месеците октомври, ноември и декември. Ќе им биде исплатена минимална бруто плата во висина од 21.776 денари“, посочи Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2020 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега