На патот Градско-Прилеп, сообраќајот по една лента

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

 

 

 

12.07.2018 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега