Најдобриот светски фудбалер Роналдо во улога на татко: Видео кое ќе ве разнежни

Кристијано Роналдое светски познат и талентиран фудбалер, но уште подобар татко.

Португалецот има четири деца, три од сурогат мајки и едно со неговата вереница Георгина.

Таа често знае да споделува видеа од децата и фудбалерот, а каков е Роналдо во улога на татко најдобро можете да видите на ова видео:

 

 
 
 
View this post on Instagram

Filho de peixe sabe nadar

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 2, 2019 at 11:54am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.05.2019 - 08:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега