Најгенијален трик:Ако го ставите ова во машината за перење нема да мора да ги пеглате алиштата

Погледнете ги најдосадните домашни работи, кои мораме да ги извршиме, но  со овој трик повеќе нема да морате да размилсувате за пеглање. 

Изгужваните суви кошули  ставете ги во машина за сушење алишта. Ставете една шака мраз во машината за сушење подесете ја на најсилна брзина и ќе добиете совршено испеглани кошули. Без малку труд.

 

 

 

 

11.10.2018 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега