Најлошата ноќ за Меси во целата негова кариера: Како да не беше доволен поразот па и на аеродром го нападнаа бесни навивачи (ВИДЕО)

Најтешка ноќ во кариерата на Меси, така англиските медиуми ја пренесоа состојбата во која се наоѓаше Меси после завршување на натпреварот со Ливерпул во кој Брселона загуби со 4:0.

Аргентинецот по завршување на мечот истрча во соблекувалната, па се заклучил.

Очевидци велат дека бил целосно разочаран, плачел и признал дека за него ова е најтешка ноќ во целата негова кариера.

Аргентинецот кој беше херој од првиот натпревар во кој постигна два гола подоцна пристигна на аеродромотот затоа што мораше да оди на допинг контрола.

Кога Меси се појави на аеродромот го дочекаа навреди од револтираните навивачи на Барселона.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.05.2019 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега