Најпознатата водителка обвинета дека малтретирала 11-годишно дете

Обвинувањата на адресата на најпознатата водителка Елен Деџенерес не престануваат.

Откако 10 вработени ја обвинија својата шефица за мобинг, се јави и син на еден од нејзините поранешни вработени кој тврди дека и тој бил мета на злоставување од страна на Елен, а кој сега има само 11 години.

Бен Граволет тврди дека Елен, која тогаш работела за неговата мајка во агенција за вработување, правела несмасни шеги на сметка на неговата прекумерна тежина.

-Се грозев кога морав по училиште да одам во агенцијата. Елен ја критикуваше мојата тежина и мојата облека. Говореше дека сум глупав и дебел. Бев само дете, а таа беше возрасна жена која уживаше во тоа да ме види вознемирен, раскажува Бен кој сега има 52 години.

Во тие моменти Елен имала 21 години.

-Мислам дека за тоа нема оправдување. Бев безпомошно дете. Што можев да кажам во своја одбрана?, вели Бен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега