Најсекси мажот на светот после 7 години направи драстична промена во изгледот (ФОТО)

Американскиот актер Џејсон Момоа веќе неколку години наназад важи за најсеки маж на планетава, а многу жени и стражувања го потврдија тоа. Негов заштитен знак освен мускулестото тело е и брадата, или барем беше.

Џејсон се одлучи малку да го промени изгледот, па после седум години ѕвездата на „Аквамен“ ја избричи брадата и тоа среде пустина.

Секако следеа лавина коментари, кои порачуваа дека и без брада Џејсон изгледа добро.

А еве и како се одвиваше и целиот процес:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 10:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега