Напиток кој уништува вируси: Рецепт од природни состојки кој го зајакнува имунитетот и ги чисти крвните садови

Неправилната исхрана може да доведе до тоа крвните садови да се истрошат, да станат помалку еластични, а на внатрешните ѕидови да се собере слој холестерол.

За да ги исчистат крвните садови, луѓето најчесто посегнуваат по лекови. Меѓутоа, постојат природни лекови кои што можат да го направат тоа.

Стар германски рецепт е еден од оние кои што го чисти холестеролот од крвните садови.

Состојки:

- 4 лимони

- 1 лажица корен од ѓумбир

- 2 литри вода

- 4/5 чешниња лук

- 2 лажици мед 

Подготовка:

Добро измијте го лимонот и прелијте го со врела вода, потоа извадете ги од водата и исечете го на тенки кругови.

Ѓумбирот и лукот исчистете ги, ставете ги во блендер. Во тенџере, ставете 2 литри вода и оставете да се излади. Во водата ставете го лукот, ѓумбирот и медот.

Сè добро измешајте, па додадете ги и лимоните, оставете да врие 2 часа. Кога сето тоа ќе го направите, течноста ставете ја во тегла.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега