Наполнете шишиња: Скопска населба утре ќе остане без вода

Без вода утре од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат корисниците на дел од населба Радишани, во Општина Бутел.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради чистење, дезинфекција и испирање на резервоарoт Радишани за висока зона. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега