Народна напивка е спас за оние со срцеви проблеми- Една чашка дневно лекува аритмија и ангина пекторис

Стресот е еден од најголемите причинители на срцеви заболувања. Современиот живот ни диктира забрзано темпо исполнето со стрес, а во целата таа трка срцето најмногу страда. Овој народен еликсир може да ја ублажи аритмијата и да ги намали болките предизвикани од ангина пекторис.

За приготвување ќе ви треба:

10 свежи стебленца магдонос (без корен)

1 л домашно црно вино

2 лажици вински оцет

300 г природен мед

Приготвување:

Ставете ги десетте свежи стебленца магдонос заедно со листовите во литар чисто природно вино и додајте 1-2 супени лажици чист вински оцет, па загревајте го 10 минути на тивок оган.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2020 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега