Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда

Донесовме Урбанистички план за Хром, и ја спасивме оваа населба, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда, преку урбан развој на горниот дел, Хром повеќе нема да се менува, порача градоначалникот на Ѓорче Петров на денешниот отчет пред граѓаните.

Наумоски истакна дека иако во 2017 ја затекнал општината во долгови и без планови за иден развој, заедно со својот тим успеал да реализира капитални и важни проекти во секоја урбана заедница во општината.

26.09.2021 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега