Не е за луѓе со висок притисок- Инстаграм ѝ ја избриша фотоката бидејќи била вулгарна, а таа повторно ја сподели

 

Манекенката и американската “кралица на облините”, Ебигејл Речфорд на својот Инстаграм профил има 9 милиони следбеници со кои секојдневно споделува фотографии на кои е речиси гола.

Имено деновиве таа позираше топлес, па фотографијата ја постави на Инстаграм, но набрзо и бше отстранета од мрежата со објаснување дека била вулгарна и нессодветна.

Таа информацијата ја сподели на својпт профил, а во знак на поддржа фановите ја објавија фотографијата на своето „стори“ а таа повторни ја сподели.

Еве како изгледаше спорната форографија:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2020 - 14:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега