Не плаќајте за перење теписи летово - Блеснете ги сами со најевтината намирница од кујна

Сите знаеме за големата намена на содата, колку е здрава и корисна, а со неа може да си олесните во домаќинството и да ги исперете, избелите и светнете и теписите.

Со оглед на тоа дека доаѓа лето и сите переме теписи, ви нудиме сјаен трик, чистење со сода бикарбона наместо да давате пари по сервиси за перење на теписите.

Прво усисајте го тепихот убаво, да нема на него ништо, па со памучна крпа која ќе ја ставите во вода со сода, тријте ги теписите убаво. Може да го сторите истото и со четка.

Ова е неверојатно средство за дезинфекција и за враќање на белината.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега