Не побарал ништо - Како се однесува Боки 13 во затворот

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец се во добра здравствена состојба, а од управата на затворот „Скопје“ велат дека нивното однесување е коректно и дека немаат никакви барања, откако во дел од медумите се појави информација дека Боки13 барал да се премести на Психијатрија.

А1.он пишува дека двајцата се во добра здравствена состојба, дека Јовановски минатата недела бил на Ортопедија, а на Кичеец му бил направен зафат.

Од затворот за А1.он велат дека двајцата се однесуваат коректно и немаат барања.

Осомничени се во случајот Рекет за изнуда на пари, за што се појавија и снимки од италијанскиот весник Ла Верита.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 13:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега