Не сакал да плати патарина, па го нападнал благајникот на наплатната рампа во Гостивар

Благајник на наплатната рампа Гостивар на автопатот „Мајка Тереза” бил удрен и навредуван од возач кој не сакал да плати патарина.

Според СВР Тетово, четириесетипетгодишниот гостиварец З.Д. синоќа пријавил дека околу 21 часот и 45 минути бил физички нападнат од едно лице, кое одбивало да плати патарина.

По пријавата, полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега