Не уби инфлацијата: Пак поскапе сендвичот во „7ца“ - новата цена прилично висока

Тажен ден во Скопје е секогаш кога ќе поскапи сендвичот во Седмица. Денеска е еден таков ден.
Веројатно најпопуларната сендвичара во Македонија има нови цени. Хамбургерот чини 200 денари. Другите цени видете ги во менито.

Не уби инфлацијата, констатираат гладните потрошувачи.

27.09.2022 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега