Неколку играчи на Лестер со симптоми на коронавирусот

Цела Европа стравува од ширење на коронавирусот, а хаосот, како што се и очекуваше, удри и по спортот.

Одложување натпревари, прекинување и откажување на натпреварувања, а од м инута во минута пристигнуваат вести за спортисти кои се заразени со коронавирусот.

Според послените информации, алармот е вклучен и во Лестер, бидејќи наводно тројца фудбалери имаат симптоми на коронавитусот. Тоа го потврди и Брендан Роџерс.

Имаме неколку фудбалери кои имаат симптоми на коронавирус. Ги следевме процедурите, а тие се одалечени од остатокот од тимот, истакна Роџерс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2020 - 21:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега