„Нема правда, нема мир“ извикуваат демонстрантите на протестот против полициската бруталност во Битола

Битолчани денеска излегоа на протест против полициската бруталност откако пред некој дел битолчанец беше брутално претепан од страна на полициски службеник.

Во текот на вчерашниот ден, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференција посочи дека поднесена е кривична пријава и суспензија за полицаецот, а суспендиран е и уште еден полицаец, кој бил присутен за време на инцидентот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.09.2020 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега