Нема ризик од експлозија - нови детали за пожарот во Охис

Денеска попладнето избувна пожар во фабриката Охис.

Булеварот „Борис Трајковски“ е затворен од раскрсницата со булевар Србија кон Драчево.

Полиицијата не пушта никој да помине.

Како што дознава Пресс24 се запалила управната зграда. Фатен е и мал дел од депонијата со линдан, но пожарот таму е саниран.

Засега нема опасност од експлозија бидејќи не се зафатени деловите каде што има хемикалии.

Во меѓувреме поминаа неколку возила на Итната медицинска помош во двата правци и кон Охис и кон Центар и едно возило на пожарна.

05.08.2021 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега