Необична ситуација: Се испотепале двајца дедовци

Две лица на возраст од 75 и 70 години физички се пресметале, по претходно недоразбирање.

Случајот бил пријавен вчера (26.09.22) во Полициската станица Драчево во 12.30 часот.

Од МВР информираат дека двајцата го нарушиле јавниот ред и мир. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

27.09.2022 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега