Неофицијално: Силјановска Давкова ќе биде кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Професорката Гордана Силјановска Давкова ќе биде кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Таа е единствен кандидат кој се пријавил на огласот во ВМРО-ДПМНЕ кој заврши денеска во 17 часот, неофоцијално дознава Прес24 од партиски извори. 

Постои статутарна можност и друг кандидат да биде предложен од делегатите директно на конвемцијата, но нашиот извор вели дека тоа досега не се случило и дека шансите за тоа се многу мали. Силјановска веќе има искуство во претседателската трка. Таа ги загуби претседателските извори во 2019 од Пандаровски

 

21.02.2024 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега