Несреќа на автопатот Куманово-Скопје: Изгубил контрола над возилото и удрил во дрва и столб

 

Несреќа се случила вчера во 04:40 часот на автопатот Куманово - Скопје. Како што информира МВР 37-годишниот Д.В. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во дрвја и столб. Со тешки телесни повреди се здобил Д.В. кој е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 10:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега