Несреќа во Македонија: Тешко повреден работник

 

Работник од Виница со тешки телесни повреди е донесен во болница во Кочани.

Во 21 часот и 40 минути синоќа во Полицијата во Виница е пријавено дека во Медицински центар Кочани со повреди во пределот на десната потколеница е донесен 54-годишниот П.С. од селото Истибања, Виница кои според пријавеното, ги здобил за време на работа во фабрика во Виница.

Се работи на расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 16:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега