Несреќа во Радовиш: Со тракторот удрил во куќа, маж тешко повреден

Вчера во 12:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Радовиш-Конче кај село Дедино Л.К.(62) од с.Дедино управувајќи трактор излетал надвор од коловозот и удрил во потпорен ѕид од влез на куќа.

Во незгодата возачот на тракторот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничкиот центар во Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.03.2020 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега