Несреќа во Виница: Синот почина на лице место, таткото едвај се спаси

 

Околу 18 часот синоќа во Полициска станица -Виница, пријавен  е несреќен случај на местото „Лисичка“ во атар на селото Градец.

25-годишниот И.Г. од селото Градец, управувајќи трактор „Фергусон“ со приколка натоварена со дрва излетал од шумскиот пат и од здобиените повреди починал на лице место.

На тракторот бил качен и неговиот татко, 54-годишниот Д.Г. кој се здобил со телесни повреди и со возило на итна медицинска помоше бил пренесен во Клиничка болница -Штип.

Увид на лице извршила екипа на Полициска станица Виница.   

 

 

 

06.11.2017 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа