Неверојатен грабеж на аеродром во Италија: Му украдоа 8 илјади евра додека минуваа на контрола

Сигурносните камери во Рим  пред неколку месеци снимија неверојатен грабеж кој се случи среде сигурносните контроли.

Италијанската полиција објави снимка од аеродром на која се гледа како човек на лентата спушта две пликоа со 8.000 евра кои уредно ги пријавил, меѓутоа додека чека во редот се појавува нов патник во бела кошула. Тој си г зима ковертите со пари и продолжува да се движи и брзо се оддалечува.

Штм забалежа дека му ги нема парите сопственикот на парите вика полиција и почнува да ги бара. Крадецот парите ги скрил во тоалет и чекал да помине се да ги земе и да си замине.

Меѓутоа полицијата го уапсила кога се обидел да влезе на авион за Русија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега