Незапаметен настан во регионот: Итната помош ја прогласила за мртва, таа утредента станала

69-годишната радојка С. од Кикинда која била сместена во Старечки дом, лекар на Итната помош ја прогласил за мртва во понеделникот, додека утредента истиот доктор открил дека е жива жената.

- Во понеделник во 22 часот и 30 минути дојде Итната помош, а констатираше дека жената е почината и дека нема знаци на живот. Телото беше преместено, за среќа не о ладилник, велат од Домот.

Утредента, докторот влегол да ја земе жената и видел дека е жива, а случајот сите ги затекнал.

Се верува дека преживеала Клиничка смрт.

 

 

 

17.05.2018 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега