Незапаметено невреме во Шпанија: Торнадо беснее, а вода носи се пред себе (ВИДЕО)

Најмалку во лица загинаа во нереме кое ја погоди југоисточна Шпанија, по обилните дождови кои го зафатија тој регион.

Вакви обилни дождови и невреме не се паметат во последните 100 години, а прогласен и е и црвен метео аларм.

Ено од првите места кои се најдоа на удар е град јужно од Валенсија, каде река ги поплав улиците.

Скоро 300 литри дожд падна на метар квадратен за 24 часа.

Водата носела се пред себе, а висината на водата достигнала до кокривите на куќите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега