Николовски: Најранливите категории нема да плаќаат членарина

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на денешниот дигитален конгрес рече дека со статутарните промени за кои денеска ќе се гласа, најранливите категории на граѓани нема да плаќаат членарина во владеачката партија.

- Најранливите категории на граѓани ќе бидат ослободени од плаќање на членарина, рече Николовски во своето обраќање најавувајќи ги статутарните измени во СДСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.10.2020 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега