Николовски: Се грижиме младите да останат тука!

Се грижиме младите да останат тука! – напиша генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на својот ФБ профил.

-Воведовме задолжителен шест месечен платен стаж за младите лекари во висина од просечна плата на општ лекар.

Во наредниот период сите 290 заинтересирани и пријавени кандидати ќе почнат со работа - пишува Николовска. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 22:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега