Викендов пеколно топло

 

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Утринските температури од 7°C до 16°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 26°C односно до 36°C. УВ индекс 8.

Во недела во Македонија ќе биде сончево и топло. Слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 10°C до 19°C, а максималните температури од 27°C до 37°C. УВ индекс 9. 

05.07.2014 - 10:05
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега