Се „здивел" додека ги пасел овците - каменуван возот Скопје-Табановце

Во текот на вчерашниот ден околу 19 часот и 45 минути, на делот од пругата помеѓу железничката станица Куманово и Табановци овчар кој напасувал стока покрај пругата извршил каменување на патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје-Табановце.

Од извршеното каменување нема скршено стакло  или повредени патници, но била загрозена  безбедноста на железничкиот сообраќај.

06.07.2014 - 13:47
Фото: 
фактор
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега