Не може да и се избега на полицијата - Тања од Скопје ќе си одлежи во Идризово

 

Скопската полиција во четвртокот ја уловила 35 годишната скопјанка Тања П. која се барала за издржување на шестмесесчна затворска казна. 

Според информациите од полицијата, скопјанката ќе издржува затворска казна поради напуштање немоќно лице”. Тања била пренесена во  Затвор – Идризово.

07.07.2014 - 12:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега