Пронајдена бомба на таван кај битолчанец

Германска рачна бомба од Втората светска војна вчера била пронајдена на таван од куќа во битолското село Цапари.

Случајот во полиција го пријавил пиротехничар од ДЗС - Битола, кој објаснил дека бомбата била пронајдена при изведување на градежни работи во куќата.

Бомбата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

 

07.07.2014 - 12:58
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега