Разбојниците станаа милионери: Вооружен грабеж на пошта во скопско Буковиќ

Двајца маскирани разбојници пред околу половина час ја ограбиле поштата во скопско Буковиќ.

 

Разбојниците биле вооружени со пиштол и со автоматска пушка, пишува Канал 5. Според информациите на полицијата, од поштата биле украдени околу милион денари.

08.07.2014 - 11:22
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега