ФОТО: Ова се момчињата од Македонија кои загинаа во Италија

19 годишниот Амир Мечевски и 21 годишниот Хамлет Хетемовски се двајца од тројцата Македонци кои настрадаа во страотна сообраќајка во Италија.

Според информациите кои ги пласира италијанскиот весник „Il Gazzetino“, трагичната несреќа се случила вчера вечерта околу 21 часот на патниот правец Басано- Муселите, кај месноста Романао Де Зелито.

 

09.07.2014 - 22:41
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега