Гори скопската Клиника за детски болести

Пожар вечерва избувнал на Клиниката за детски болести во Скопје, јавуваат повеќе македонски медиуми.

Според досегашните информации кои излегоа во јавноста, пламените јазици зафатиле помала просторија на третиот катод Клиниката.

Пожарот проголтал еден сунѓер и инвалидска количка. Децата биле евакуирани и за среќа нема повредени лица. 

 

09.07.2014 - 23:37
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега